0 216 629 0143

 - 0 216 629 01 44

Yeni Nesli Altyapı Hizmetleri (IaaS)

page

 “Infrastructure As a Service” yani Servis Olarak Altyapı, kısaca IaaS; işletmeler için hızlı verimlilik sağlıyor. Kurumların işlerini hızlandırmaları, anında değer ve üretkenlik sağlamaları açısından IaaS oldukça önemli.

IaaS, bilgi teknolojileri hedeflerinize hızla ulaşmanıza yardımcı olacak esnek bilgi işlem, ağ iletişimi ve depolama gibi bir dizi temel özellik sunuyor. Sürekli olarak geliştirilen ve değişen IaaS, bugüne kadar kaynakları hızlı ve düşük maliyetlerle ölçekleyebilme özelliği sayesinde öne çıktı. Yeni nesil diyebileceğimiz altyapı hizmetinde ise çok daha düşük bir maliyet ile daha fazla hız ve verimlilikten söz etmek mümkün. Bu özelliğe, minimum yönetim ihtiyacı ve en geniş kapsamlı uygulama ve veri aralığını yönetme esnekliği de eklenebilir.

IaaS; “Artan iş ihtiyaçlarına yanıt verecek esnek bilgi işlem kapasitesi, dijital yedekleme ve arşivleme için online güvenli bulut depolama alanının el altında olması, veri merkezini bulut sistemine bağlama için ağ iletişimi servisleri” temel özelliklerini taşıyor. OracleCloudIaaS ise kurumlara Oracle tarafından yönetilen, barındırılan ve desteklenen kurumsal sınıf bulut sisteminde tüm iş yüklerinin çalıştırılmasına imkan veren kapsamlı bir dizi entegre, abonelik özellikli altyapı hizmeti sunuyor. Tüm bunlardan verim almak içinse işletmelerinin teknolojik altyapılarının oldukça hızlı olması gerekiyor. Burada hızdan kasıt şu: Çabuk tepki verebilen bir yapıya ve keşfedilen yenilikleri olabildiğince hızlı ve efektif bir şekilde kullanabilecek imkanlara sahip olmak.

Şirketler, gereken sunucuları, ağları, depolama cihazlarını ve bunlarla ilişkili ekipmanlarıbulundurmayı zaman ve nakit kaybı olarak görüyor.Ayrıca bunlar için gereken yama ve güncelleme ihtiyaçları ve yasal şartları karşılamak gibi yükler de var. Oracle EMEA, IaaS Temel ve Bulut Platformu Kıdemli Müdürü Pascal Giraud, iyi bir şekilde uygulamaya konmuş kurumsal bulutun kurulumunun her zaman en yeni yamalara sahip, her zaman kanunlara uygun, kullanıma hazır olduğunu belirtiyor ve bunların hem mevcut hizmetleri hem de ilave edilmesi gereken yeni hizmetleri barındırabilecek şekilde ölçeklenebilir olduğunu vurguluyor.

BLOG

Sorunuz mu var ?

Eğitim, Danışmanlık ve Projeler için bize ulaşabilirsiniz

0 216 629 0143

0 216 629 01 44