0 216 629 0143

 - 0 216 629 01 44

Yeni Nesil Güvenlik: Windows Defender ATP

page

Teknolojinin akıl almaz hızına karşılık korsan saldırılar da artarak ve gelişerek devam ediyor. Güvenlik tehditleri azalmadığı gibi, eski güvenlik önlemleri ve çözümler de artık etkili olmuyor. Bu alanda da teknolojinin kendini yenilemesi, durmaksızın çözümler geliştirmesi gerekiyor. Teknoloji devleri de bu konuda sürekli geliştirmeler yaparak güvenliği en üst düzeyde tutmak için çalışıyor. Örneğin Microsoft, yepyeni ve yenilikçi bir yaklaşım ile oldukça iddialı bir açıklama yaptı ve yeni Windows için; “Bugüne kadarki en güvenli Windows” dedi. Windows Defender Gelişmiş Tehdit Koruması (ATP) ile atılan bu önemli adım sonrası, her şey çok daha güvenli bir hale geldi. Özetle “Microsoft güvenlik konusunda evrim geçirdi” demek hiç de abartılı olmaz... ATP, saldırıları algılayıp bunlara reaksiyon vermesinin yanı sıra yenilikçi ve yeni nesil yaklaşımlar ile önleyici koruma da sağlıyor yani tehdit bir probleme dönüşmeden proaktif davranıyor ve başınız derde girmeden sizi tam anlamıyla koruyor.

Microsoft kullanıcıları bu yeni gelişmelerle ilk kez; bugünün ürünleriyle pazar kategorileri arasında sınırları ortadan kaldıran, ortamlarında çalıştırdıkları güvenlik çözümlerinin tamamını birleştirmelerini sağlayan uçtan uca bir çözümle karşı karşıya.

Microsoft yetkilileri, Windows Defender ATP’nin güncellenmiş versiyonunda kritik iyileştirmeler içeren derin bir katman sağlayacaklarının altını çiziyorlar. Microsoft bu geliştirme ile ilk kez müşterilerine izleme ve tam entegre yapılandırma yönetimi deneyimi için tek bir pencere sunacak. Kullanıcıların Windows ile ATP’yi daha geniş güvenlik altyapılarına entegre etmelerini mümkün kılan Microsoft, güncelleme çalışmaları sırasında; paketler arası analiz, raporlama gibi yenilikler geliştiriyor.

Ayırca; Windows Defender Application Guard, Microsoft Edge’i bir kapsayıcı ortamda yalıtmanızı sağlıyor. Böylece, örneğin kullanıcılardan biri yanlışlıkla tarayıcı üzerinden güvenliği tehdit eden bir yazılım yüklerse Edge kapatıldığında virüs ya da etkisi, iz kalmadan silinebiliyor.

Windows Defender ATP, Office ve Azure’un tehdit koruması çözümlerinin yanı sıra çalıştırıldığında, her bir ürünün diğer ürünlerin yeteneklerini artırdığı bütünsel bir çözüm sunması sayesinde de oldukça avantajlı. Bu sayede daha iyi içerikler, daha zengin sinyaller, daha iyi korumaya sahip olmak mümkün. Windows Defender ATP ile Microsoft’un yeni zeka tabanlı yaklaşımının henüz başında olduklarını belirten Microsoft yetkilileri, Microsoft’u korumak için Windows Defender ATP’ye güvendiklerini belirtiyorlar.

BLOG

Sorunuz mu var ?

Eğitim, Danışmanlık ve Projeler için bize ulaşabilirsiniz

0 216 629 0143

0 216 629 01 44