0 216 629 0143

 - 0 216 629 01 44

Windows Server 2016 ile gelen yenilikler

page

Geride bıraktığımız Eylül ayı sonunda Atlanta’da Microsoft’un düzenlediği Ignite toplantısının çıktılarından biri de Windows Server 2016’nın yeni sürümünün lansmanı idi. Bundan altı ay kadar önce Teknik Önizlemesi paylaşılan Windows Server 2016, şu anda büyük küresel şirketlerden özel bulut barındırıcılara kadar dünyanın pek çok yerinde, farklı ölçeklerdeki kuruluşlar tarafından kullanılıyor. Bunun anlamı şu; ürün hali hazırda yarım milyon cihazda çalışıyor. Lansmanın ardından müşterilerinden olumlu geri bildirimler alan Microsoft, yeni ürününden son derece memnun.

Microsoft, ürün geliştirmede eğer bir yenilik yaratmak gerekiyorsa, BT ekipleriyle geliştiricilerin birlikte çalışmaları gerektiği ilkesinden hareketle çalışmalarına devam ediyor. Yenilikleri yakalamak üzere BT’nin stratejik yatırım kararları alması, karma bulut dünyasında onları destekleyecek satıcı ve çözümleri belirlemesi gerekliliğinden yola çıkarak yeni geliştirme çalışmalarına devam ediyor.Bunun yanı sıra Microsoft, müşterilerinin geri bildirimlerini dikkate alarak ürün geliştirmeyi çok önemseyen bir teknoloji kuruluşu. Kurumdan yapılan açıklamaya göre Windows Server 2016, tasarımından geliştirilmesine kadar pek çok özelliği için müşterilerin geri bildirimlerinden yola çıkılarak şekillendirildi. Microsoft’un “Bulut hazır işletim sistemi” adını verdiği bu sistem, buluta geçişi kolaylaştıran bir teknoloji sunuyor. Sistem ayrıca, geleneksel uygulama ve veri merkezi altyapılarını çalıştırmak için çok iyi işleyen bir işletim sistemi. Bu da kullanıcılara, iş modellerinin daha güvenli, verimli, hızlı bir bulut sistemine geçirmelerinde büyük kolaylık sağlıyor.

Windows Server 2016’dan üç yenilik

Gelişmiş Çok Katmanlı Güvenlik özelliği ile bilgi teknolojilerine, saldırıların önlenmesi, kuşkulu etkinliklerin algılanması, sanal makinelerin korunması ve ortaya çıkan tehditler karşısında platformun güçlendirilmesi sağlanıyor. İkinci yenilik ise Yazılım Tabanlı Veri Merkezi. Microsoft bu konuda gücünü Azure’dan alan, yazılım tabanlı işlem, depolama ve ağ özellikleri kullanarak her veri merkezine daha esnek, ekonomik bir işletim sistemi sağlıyor. Son yenilik olan Bulut Hazır Uygulama Platformu sayesindeWindows Server 2016; Windows Server Container, hafif Nano Server kurulum seçenekleri gibi yeni özellikleri kullanarak, kurum içinde ya da Microsoft Azure’da, mevcut ve buluta yerel uygulamaları kurma ve çalıştırmanın yeni yollarını sunuyor.Tüm bunların yanı sıra Microsoft, program geliştiricilerin çok seveceği bir kolaylık daha duyurdu: bundan sonra Commercially Supported Docker Engine, Windows Server 2016 müşterilerine ek bir ücret olmadan sağlanabilecek.

 

 

BLOG

Sorunuz mu var ?

Eğitim, Danışmanlık ve Projeler için bize ulaşabilirsiniz

0 216 629 0143

0 216 629 01 44