0 216 629 0143

 - 0 216 629 01 44

Uygulama geliştirmede Bulut Platformu’nun Önemi ve Gerekliliği

Oracle Bulut Platformu Direktörü DainHansen, uygulama geliştirmek isteyen teknoloji kuruluşlarına önemli tavsiyelerde bulunuyor. Uygulama geliştirmenin tüm unsurlarını kontrol altında tutmanın önemine değinen Hansen, bunun için “Oracle Yönetim Bulutu” gibi bir Bulut Platformu hizmeti kullanmanın gerekli olduğunun altını çiziyor.

 

Oracle Bulut Platformu Direktörü Hansen’in de belirttiği gibi, bu hizmetten yararlanarak; uygulamalarınızı geliştirirken ihtiyacınız olan hıza erişebilir, birden çok güncellemeyi uygulamaya koyabilir, kullanıcı testi özelliklerinde yararlanabilir, gerçek zamanlı kullanım kayıtlarından faydalanabilirsiniz. Hepsinin sonunda en kritik konulardan biri olarak; kaydedilen tüm bu verileri yorumlayabilmeniz için ihtiyacınız olacak analitik araçlara sahip olabilirsiniz. Böylece uygulama geliştirme süreçleri ilerlerken, oluşabilecek hataları düzeltmek için de gereken değişiklikleri hızlıca hayata geçirebilirsiniz.

 

Bugünün kullanıcılarının hıza alışmış olması ve herhangi bir yavaşlık ya da aksaklığa tahammüllerinin pek olmaması bir gerçek. O nedenle uygulama geliştiriciler için Bulut Platformunun sunduğu bu özellikler bir ihtiyaç halini alıyor. Sorun yaşayan bir kullanıcının, bunu sosyal medya aracılığı ile paylaşması an meselesidir. Puanlama ve yorum paylaşım sistemlerinin de zaten çok kısa sürede size olumlu/olumsuz bir geri dönüş getirmesi kaçınılmaz. Tüketici ile doğrudan ilişkili, karşı karşıya olan uygulama geliştirme şirketleri için tüm bunlar daha da kritik bir önem taşımaya başlıyor. Bu nedenle kullanıcılar ve onların memnuniyeti, uygulama geliştirme çalışmalarının en önemli kısmı. Hansen’in de belirttiği gibi bunlar müşterileriniz olabileceği gibi çalışanlarınız da olabilir ancak her durumda her ikisi de bir çeşit alıcı, birer müşteri.

 

İşte tam da bu noktada şunun altını çizmek gerekiyor ki; son kullanıcı faaliyetlerinin kaydedilmesiyle elde edilen verilerin hacmi, bulut öncesi zamanlarda belki bir sorun teşkil ediyordu ya da edebilirdi ama bugün artık her gün terabaytlarca veri, Bulut Platform hizmetlerinin sunduğu analitik araçlar ile kolaylıkla yorumlanabiliyor ve Hansen’in ifadeleriyle “İçi bilgi dolu sahipsiz bir hazine sandığı şeklinde karşınızda sizi bekliyor” oluyor.Bu özellik sayesinde bir uygulama ‘sahaya çıkartılmış’ olsa dahi işletmeler sorunları belirleyebiliyor ve ciddi bir problemoluşmadan bunların önüne geçip düzeltebiliyor.

BLOG

Sorunuz mu var ?

Eğitim, Danışmanlık ve Projeler için bize ulaşabilirsiniz

0 216 629 0143

0 216 629 01 44