0 216 629 0143

 - 0 216 629 01 44

Oracle'ın Analitik Bulut hizmeti yenilendi

page

Analitik bulut günden güne yaygınlaşmaya devam ediyor. Oracle’ın yaptığı son açıklamaya göre, Oracle Analitik Bulutu’na özellikle son bir yıl içerisinde dünya çapında binlerce kuruluş abone oldu ve önemli bir büyüme sağlandı. Teknoloji devinin açıklamalarına göre 12 ay içerisinde analitik bulut teknolojisini kullanmak üzere başvuran firmaların sayısı üç kat arttı. Bu kuruluşlar; analitik uygulamasına ilk kez erişen küçük ve orta ölçekli işletmelerden kendi analitik platformlarını modernleştirmeyi hedefleyen büyük ölçekli şirketlere kadar geniş bir yelpazede karşımıza çıkıyor. Oracle verilerine göre analitik uygulamalardan yararlanmak isteyen şirketlerin %75’ini Oracle Analitik Bulutu’na yeni katılanlar oluşturuyor.

Oracle da bu hızlı büyümü karşısında Oracle Analitik Bulutu’nda bazı yeniliklere gitti ve yeni sürümü duyurdu. Bu yeni sürümde, kullanıcı odaklı senaryo modellemesi, yeni nesil mobil ve sosyal analitik uygulamaları ve müşterilere bulut ortamları üzerinde eksiksiz bir kontrol imkanı sunan özellikler bulunuyor. Oracle Analitik Ürün Stratejisinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Rich Clayton, Oracle Analitik Bulutu’nu; kuruluşların tek platformda ihtiyacı olan hızı, ölçeği, esnekliği ve gücü sağlayan, onlara yeni bilgiler sunan, dijital dönüşümden verimli bir şekilde faydalanılmasını kolaylaştıran bir teknoloji olarak tanımlıyor.

Clayton’ın tek platformda hız, ölçek, esneklik, güç tanımına biraz daha yakından bakarsak, Oracle Analitik Bulutu’nun self-servis görselleştirmeden ve güçlü hat içi veri hazırlamadan kurumsal raporlamaya, gelişmiş analitik uygulamalara ve proaktif bilgiler sunan kendi kendine öğrenim analitiklerine kadar en kapsamlı bulut analitiğini tek bir yerde sunduğunu görebiliriz. Her işleme, etkileşime ve karara veri ve analitiğin gücünü katan, eksiksiz bağlantılı ve işbirliğine dayalı olan bu platform, 50’den fazla veri kaynağı sağlıyor.

Oracle, bu yeni sürümde ayrıca “Oracle Analytics Cloud Day by Day” isimli yenilikçi bir hizmeti de devreye soktu. Bu hizmet; mobil cihazlara proaktif analizler sunan ilk kurumsal analitik uygulama olma özelliği taşıyor. “Oracle Analytics Cloud Day by Day” hizmeti, mobil cihazlarda dosyaları görsel bir şekilde analiz edebilme ve ardından bu bilgileri “Oracle Analytics Cloud Day by Day” hizmetindeki iş bilgileri ile birleştirebilme imkanı sağlayan bir mobil uygulama olan “Oracle Analytics Cloud Synopsis” uygulaması ile tamamlanıyor.

BLOG

Sorunuz mu var ?

Eğitim, Danışmanlık ve Projeler için bize ulaşabilirsiniz

0 216 629 0143

0 216 629 01 44