0 216 629 0143

 - 0 216 629 01 44

"Oracle Service Cloud" ile "Oracle Nesnelerin İnterneti Bulutu" entegrasyonu

page

“Oracle Service Cloud” ile Oracle IoT (Nesnelerin İnterneti) Bulutu arasında yeni entegrasyon geliştirildi. Bu yenilik, kurumlara müşterileri için akıllı ve proaktif bir hizmetverebilmelerine imkan sağlarken, IoT projelerine hız vermeleri için fırsatlar sunuyor.

Markaların Nesnelerin İnterneti (IoT/Internet of Things)’nden aldığı verileri hem hızlı hem de işlevsel kullanabilmeleri için Oracle yeni bir çözüm geliştirdi. Bu çözüm;

Oracle Service Cloud” ve “Oracle IoT Bulutu” arasındaki hazır bir entegrasyon ile desteklenerek elde edildi. Burada aslında ortaya konan fark; müşterilerin tercihlerini öğrenip, verileri toplayıp değerlendirmekten ve analiz etmekten ziyade proaktif bir şekilde müşteri ihtiyaçlarını tahmin etmek ve müşteri hizmetleriyle ilgili olası sorunları, problem neredeyse ortaya çıkmadan çözmek ya da bunun önüne geçmek. Bu da IoT verilerini kullanarak markaların, müşteri deneyimini zenginleştirmelerine, operasyonel verimliliği arttırmalarına ve maliyetlerini düşürmelerine yardımcı oluyor.

“Oracle Service Cloud” ve “Oracle IoT Bulutu” arasında geliştirilen söz konusu yeni entegrasyon, bu yeni IoT Hızlandırıcı, kolay kurulum, genişletme ve kullanım için uygulama dokümantasyonu nu da içeren bir açık kaynak entegrasyonu. Oracle Bulut Hizmetleri’nden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Meeten Bhavsar’a göre nesnelerin interneti, kullanım süresi boyunca müşterinin markalarla ilişkisini ve etkileşimini doğrudan etkiliyor ve temelden değiştiriyor. Burada kurumların müşteri deneyimini dönüştürüp kontrol etmek için büyük fırsatlar yatıyor. Yani markaların müşteri deneyimini dönüştürmek amacıyla kullanabileceği büyük miktarlarda veri üretiliyor. Meeten Bhavsar ayrıca Oracle’ın yeni çözümü için hem değer yaratma süresini hızlandırdıklarını, hem de IoT projelerinin karmaşıklığını azalttıklarını belirtiyor: “Oracle Service Cloud ile Oracle IoT Bulutu arasında hazır bir entegrasyon sunarak bir yandan değer üretme süresini hızlandırırken öte yandan da IoT projelerinin karmaşıklığını azaltıyoruz. Markalar içinse bu, IoT verilerinden kolayca yararlanabilecekleri ve olağanüstü müşteri hizmeti deneyimleri sunabilmek için etkileşim kanalları arasında bunu kullanabilecekleri anlamına geliyor.” Oracle IoT Bulutu, müşterilerin veri üreten her tür cihaza bağlanmalarını, cihazdaki veriler üzerinde gerçek zamanlı ve tahmin bazlı analitik çalışmalar yapabilmelerini ve iş süreçlerini kurumsal uygulamalar çapında yayabilmelerini sağlıyor. Oracle IoT Bulutu ile kullanıcılar, Oracle Platform Hizmetleri, Oracle bulut uygulamaları ve üçüncü şahıs uygulamaları ile hazır entegrasyonları kullanarak önleyici bakım ve varlık takibi için IoT uygulamalarını hızlıca geliştirebiliyorlar.

 

 

 

 

BLOG

Sorunuz mu var ?

Eğitim, Danışmanlık ve Projeler için bize ulaşabilirsiniz

0 216 629 0143

0 216 629 01 44