0 216 629 0143

 - 0 216 629 01 44

Oracle Open World’den, Ellison Notları

page

Geçtiğimiz günlerde dünyanın gözü kulağı yine San Francisco’daydı. Ekim ayı başında düzenlenen Oracle Open World, heyecan verici pek çok duyuruya ev sahipliği yaptı. Özellikle Oracle Yönetim Kurulu Başkanı ve CTO’su Larry Ellison’ın konuşması merakla beklenirken, Ellison bu beklentileri boşa çıkarmadı.

BT güvenliği ve yönetimini dönüştüren yeni siber güvenlik makine öğrenimi özelliklerinin tanıtımını yapan ünlü CTO, günümüzde uygulanan güvenlik ve yönetime ilişkin çözümlerin artık yeterli olmadığını vurgularken, artık çok daha sık güvenlik ihlalleri ve performans kesintileri haberlerinin basına yansıdığına dikkat çekti. Ellison problemi ortaya koyarken Oracle olarak bu konuda nasıl yenilikçi ve basit çözümler geliştirdiklerini de paylaştı: “Güvenlik ve yönetim vizyonumuz oldukça basit. Verilerin tümüne tek bir yerde ihtiyacımız var. Veri bilim adamları tarafından değil de güvenlik ve operasyon profesyonelleri tarafından kullanılabilecek, amaca yönelik geliştirilmiş makine öğrenimine ihtiyacımız var. İnsan gücü gerektirmeyen otomatik onarıma ihtiyacımız var. Ve Oracle Yönetim Bulutu’nda geliştirdiğimiz şey de işte bu”.

Oracle Yönetim Bulutu’nun yekpare bir veri mimarisi olduğunu belirten Ellison yaptığı konuşmada; tüm parçaları birbirine uyacak şekilde tasarladıklarını ve geliştirdiklerini belirtti. Böylece verileri bir bütün haline getirdiklerini, analiz ettiklerini, anormallikleri tespit ettiklerini ve aksaklıkları otomatik olarak onardıklarını vurgulayarak şunu söyledi: “Hepsi tek bir sistemde. Ve üstelik kullanımı göreceli olarak da kolay, diğer sistemleri kullanmaktan çok daha kolay.”

Oracle Open World etkinliği kapsamında yaptığı konuşmasında Splunk tarafından sunulan güvenlik ve yönetim özellikleriyle Oracle Yönetim Bulutu’nu karşılaştıran Oracle Yönetim Kurulu Başkanı Ellison, dikkat çekici üç tespitte bulunuyor:

BLOG

Sorunuz mu var ?

Eğitim, Danışmanlık ve Projeler için bize ulaşabilirsiniz

0 216 629 0143

0 216 629 01 44