0 216 629 0143

 - 0 216 629 01 44

Oracle’dan sektörde bir ilk: Bulut Yakınlaşmalı Depolama Alanı

page

Oracle, sektörün ilk Bulut Yakınlaşmalı Depolama Ortamı’nın duyurusunu yaptı. Bundan böyle şirketler,Oracle Depolama Bulutu özellikleriyle Oracle ZFS Depolama Cihazlarının gücünü sorunsuz bir şekilde birleştirebilecekler.

Oracle ZFS Depolama Cihazları sürümünün bir parçası olan Oracle ZFS Bulut yazılımı kuruluşlara şu avantajları sunuyor:

Harici bulut ağ geçitlerine yönelik ihtiyaçları ortadan kaldırıyor; yazılım lisansları ile altyapı platformlarının genel buluta erişebilmelerine izin vermek için tesis bünyesindeki uygulamaların tedarikçilerinin aldığı buluta erişim lisanslarının, yani “bulut giriş vergilerinin” neden olduğu maliyetlerin önüne geçmelerine yardımcı oluyor;verilerin/uygulamaların buluta kolayca ve sorunsuz bir şekilde taşınmasına  imkan sağlıyor. 

Gelişen bulut teknolojileri,Bilgi Teknolojileri uygulayıcılarını; hizmet verdikleri kuruluşların altyapılarını mevcut teknolojiye adapte etmek üzere çalışmaya teşvik ediyor. Aynı zamanda BT uygulayıcıları, hızla gelişen bulut teknolojileri nedeniyle şirketleri yarına hazırlama yöntemlerini tekrar tekrar düşünmek durumunda kalıyor. Oracle Depolama ve Yakınsamalı Altyapıdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Steve Zivanic, “birleştirici” olarak tanımladığı Oracle ZFS Bulutu için şunları söylüyor: “Oracle ZFS Depolama Cihazlarını Oracle Depolama Bulutu ile yakınlaştırarak kuruluşlar hem tesislerindeki ihtiyaçlar için en iyi performansı sergileyen depolama sistemlerinden faydalanabiliyor hem de bunları gerek görülen hallerde Oracle Bulut kaynaklarıyla sorunsuz bir şekilde entegre edebiliyor. Oracle ZFS Bulutu, müşterilerin mevcut altyapıları ile daha geniş kapsamlı genel bulut adaptasyonuna yönelik planları arasındaki boşluğu kapamalarına yardımcı olan bir birleştirici.”

Özetle, Oracle Depolama Bulutu ile Oracle Genel Bulutu’nun ve Oracle ZFS DepolomaCihazları’nın birbirlerine yakınlaşması sayesinde kullanıcılar Oracle Depolama Bulutu’nun dinamik yapısı, basitliği, esnekliğinin yanı sıra yüksek performansına da sahip oluyor.

En son güncelleme ayrıca Oracle ZFS Depolama Cihazları için OracleVeritabanı’nın dinamik otomasyon özelliklerini genişleten, VeritabanıYöneticisi’ninverimliliğini 10 katakadar artırmasına ek olarakönemli iş uygulamalarını hızlandırabilen yenilikleriçeriyor. Bu yenilikler arasında öne çıkanlar ise şunlar:

 

 

BLOG

Sorunuz mu var ?

Eğitim, Danışmanlık ve Projeler için bize ulaşabilirsiniz

0 216 629 0143

0 216 629 01 44