0 216 629 0143

 - 0 216 629 01 44

Oracle’dan "En İyi 5 Teknoloji Trendi"

page

Teknoloji devi Oracle, çok çeşitli alanlarda sunduğu teknoloji çözümleri ile havacılıktan uzay sanayiine, iletişim sektöründen kimyaya, sağlık sektöründen sigortacılığa çok çeşitli alanlara ulaşıyor. Oracle’ın hizmet verdiği kuruluşlar, uluslararası dev şirketlerden büyümekte olan kurumlara kadar geniş bir skalada yer alıyor. Üst düzey yöneticiler, iş liderleri, teknoloji uzmanları, iş ortakları, orta ölçekli şirketler ve kullanıcı grupları gibi işletmelerdeki her rol için ürün ve çözümler sunan Oracle, büyümekte olan işletmeler için “En İyi 5 Teknoloji Trendi”ni açıkladı.

Teknoloji alanında mega trendlerden söz ederken, mega bütçeleri olmayan büyümekte olan şirketler için öncelikli trendlerin neler olduğunu derleyen bu çalışmaya kısaca bakalım:

1.İşletme ve teknoloji performansı arasındaki bağ

Teknolojiyi işletme çıktılarını iyileştirmede kritik olarak kabul eden şirketler, büyüme anlamında benzerlerini geride bırakıyor.

2.Bağımsız çalışanlar savaşı

ABD’deki her 10 çalışandan 4’ü “koşullu” çalışan.Yani kendi işinde çalışan, sözleşmeli, çağrı üzerine çalışan ve/veya yarı zamanlı çalışan. Bu sayı, 2006’da yapılan araştırmadan çıkan sonuca göre %10 daha fazla.

3.Nesnelerin interneti

Perakende, dağıtım ve parçalı üretim sektöründeki işletmeler için nesnelerin internetinin yeni pazar yaratma konusunda ciddi bir potansiyel oluşturduğu görülüyor.

4.Genel bulut hizmet vermeye hazır

Oracle, bulutun önümüzdeki yıl itibariyle genel bulut seçeneğini tercih eden işletmeler için işbirliği, dosya paylaşımı ve pazarlama otomasyonu gibi alanlarda işletme içinde kuruluma hazırlandığını belirtiyor.

5.Güvenlik hala çok önemli

İşletmeler faaliyetlerini devam ettirebilmek, rekabette üstünlük yaratabilmek için teknolojik donanımlara daha çok yöneliyor. Bu da beraberinde verilerin güvenliğinin korunması gerekliliğini getiriyor ve verilere ulaşma ihtiyacı daha önemli ve karmaşık hale geliyor.

BLOG

Sorunuz mu var ?

Eğitim, Danışmanlık ve Projeler için bize ulaşabilirsiniz

0 216 629 0143

0 216 629 01 44