0 216 629 0143

 - 0 216 629 01 44

Oracle'dan bulut hizmeti için Türkiye dahil 3 yeni bölge

page

Oracle, yeni bulut stratejisini duyurdu. Buna göre bölgesel olarak genişlemeyi hedefleyen teknoloji devi, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu Reston-Virginia, Londra-İngiltere hattında bulut hizmetini genişletmeye devam edecek.

Oracle Bulut, SaaS, PaaS ve IaaS alanlarında eksiksiz hizmet sunan, sektörün en geniş kapsamlı ve en entegre genel bulutu olma özelliği taşıyor.Hem yeni hem de var olan bulut ortamları ile hibrit ortamları ve tüm iş yüklerini, geliştiricileri ve verileri destekleme özelliği olanOracle Bulut, dünyanın dört bir yanındaki 195’den fazla ülkede müşterilerine yaklaşık 1.000 farklı SaaS uygulaması ve 50 farklı işletme sınıfı PaaS ve IaaS hizmeti sunmaya devam ediyor. Önümüzdeki 6 ay içerisinde ise üç yeni bölgeyi (Türkiye, Virginia, İngiltere) daha devreye alacağını duyuran Oracle, böylece global 29 bölge ile birlikte 24 ayda bulut platformunun bölgesel varlığını iki katına çıkaracak. Oracle ilerleyen süreçlerde de büyüme hedefliyor ve buna bağlı olarak 2018’de de bulut bölgelerine Asya-Pasifik, Kuzey Amerika ve Ortadoğu’yu da dahil etmeyi planlıyor.

Oracle Bulut Platformu’nun geliştirilmesinden sorumlu başkan yardımcısı Deepak Patil, “Oracle, birçok farklı müşterinin iş yükünün ihtiyaçlarını karşılayabilen ve en çok farkı yaratan Bulut Platformu’nu geliştirmeye kendisini adamış durumda” diyerek kurumun bu alandaki büyüme kararlılığını altını çiziyor ve ekliyor:“Bu bölgesel genişleme, küresel çapta büyük ölçekli bir bulut platformu lideri olmaya devam edebilmemiz için gereken mühendislik ve sermaye yatırımlarına yönelik taahhüdümüzü ortaya koymaktadır.”

Oracle’ın planladığı yeni bulut bölgelerinin her biri en az üç adet yüksek bant genişliği ve düşük gecikmeye sahip tesisten, diğer bir deyişle Kullanılabilirlik Etki Alanları’ndan (AD’ler) oluşacak. Bu AD’ler, birbirlerinden birkaç mil uzaklıkta konumlandırılacak ve tamamen arıza bağımsız bir şekilde çalışacaklar. Bu yenilikçi yaklaşım sayesinde Oracle müşterilerinin en zorlu bulut uygulamaları için bile en üst düzeyde arıza koruması ve kullanılabilirlik oranı sunabiliyor. Kullanılabilirlik Etki Alanları, Oracle Bulut Platformu ile entegre bir yapıya sahip olduğundan, kullanılabilirlik etrafında şekillenen karmaşık mimari konularda karar vermeyi de kolaylaştırıyor.

BLOG

Sorunuz mu var ?

Eğitim, Danışmanlık ve Projeler için bize ulaşabilirsiniz

0 216 629 0143

0 216 629 01 44