0 216 629 0143

 - 0 216 629 01 44

Oracle Cloud Day İstanbul’da

page

Yılın en önemli bilgi teknoloji etkinliklerinden Oracle OpenWorld, 8 Kasım’da İstanbul’a geliyor. “Yarını bugünden keşfedin” mottosuyla ve Oracle Cloud Day adıyla ülkemize gelen Oracle OpenWorld 17 her sene olduğu gibi bu sene de San Francisco’da düzenlenmişti. Dünyanın en büyük bilişim organizasyonlarından biri olarak kabul edilen etkinlikte bu sene kendi kendini yönetebilen veritabanı,”chatbot”, yapay zeka ve “blockchain” ile ilgili duyurular dikkat çekiciydi.

Kendi kendini yönetebilen ve DBA’lerin iş yükünü azaltan yeni ver tabanı, en çok merak edilen ürünlerden bir haline geldi. Yakın zamanda kullanıma açılması beklenen bu yenilikçi ürün, veritabanı yöneticilerinin zamanından çalan ve aslında otomatikleştirilebilir nitelikte olan birçok işi, kendi kendine uygulayabiliyor. Kendi kendini yönetebilen veritabanı aynı zamanda öğrenebilen algoritması sayesinde veritabanı üzerinde alışkanlıklarınıza göre bazı düzenlemeler yapabiliyor. “ChatBot” ise geçtiğimiz yıl Oracle’ın kurucusu Larry Ellison tarafından tanıtılmıştı. Müşteri hizmetleri/destek çözümleri sunan bu robot hizmetinin mobil kurumsal çözümleri arasına katıldığı duyuruldu ve ürün bu sene çok konuşulanlar arasına girmeyi başardı. Özetlemek gerekirse; iki çeşit “chatbot”dan söz edilebilir. bir tanesi kelimeler üzerinden programlanmış olan ve kelime uyuşma oranına bağlı olarak yanıt verme kabiliyeti olan, diğeri de yapay zeka davranışlarıyla bir veri setinden öğrenebilen ve gerekli durumlarda elindeki eski verilerle cevaplarını geliştirebilen... İşte bu ikinci versiyon oldukça dikkat çekiciydi. Bu yenilikçi hizmet ve ürünler ile daha fazlasını detaylı dinlemek, öğrenmek, tanımak isteyen bilişim ve teknoloji meraklıları, 8 Kasım’da İstanbul’da düzenlenecek olan Oracle Cloud Day’i kaçırmayın. 

 

Oracle Cloud Day etkinliği için açıklanan başlıklardan öne çıkanlar şöyle:

.  İş yüklerinizi buluta taşıyarak bilgi teknolojilerinizi nasıl modern bir hale getireceğinizi ve maliyetlerinizi düşüreceğinizi keşfedin.

.  Oracle Bulutu’nun mevcut uygulamamızla yeni teknolojileri sorunsuz bir şekilde nasıl entegre edebildiğini görün.

.  Yeni nesil innovasyonların ve faydalarını öğrenin.

.  Karşılaştığınız güçlükleri Oracle’ın üst düzey yöneticileri ve sektörün liderleriyle değerlendirin.

BLOG

Sorunuz mu var ?

Eğitim, Danışmanlık ve Projeler için bize ulaşabilirsiniz

0 216 629 0143

0 216 629 01 44