0 216 629 0143

 - 0 216 629 01 44

Oracle Bulut Platformu'nda yenilikler

page

Oracle, “Oracle OpenWorld”deOracle Bulut Platformu için tasarladığı dikkat çekici yenilikleri duyurmuştu. Bu yenilikler sayesinde; veritabanı uygulamalarını çalıştırmada Oracle’ın yeni veritabanı ilk kez bulut üzerinde kullanıma sunularak her boyuttan işletmeye dünyanın en hızlı ve güvenilir veritabanı teknolojisine düşük maliyetlerle sahip olma imkanı sunuyor.Oracle Veritabanı 12c Sürüm 2, giriş seviyesindeki veritabanlarından en büyük veritabanı iş yüklerine dek tamamen uyumlu. Ayrıca kurumların veritabanı geliştirme çalışmalarını, küçük ve orta ölçekli işletme ve departman uygulamalarını ve kurumsal uygulamalarını Bulut üzerinde de yürütebilmeleri için kendi altyapıları bünyesindeki teknolojilerin sunduğu özelliklerden faydalanabilmelerini sağlıyor.Oracle Büyük Veri Bulut Hizmetleri, aralarında Apache Hadoop, Apache Spark, Apache Kafka ve NoSQL teknolojisi desteği gibi birçok yeni hizmet ve özelliğe sahip.

Büyük veri yönetiminde kolaylık

Oracle Büyük Veri Bulut Hizmeti Bilişim Sürümü, büyük verilerin yönetimi ve analitiği için gereken platformu da sunuyor ve bu konuda rahatlıkla yönetilen esnek bir hizmet olarak karşımıza çıkıyor. Oracle Olay Merkezi Bulut Hizmeti ise canlı verilerin yüklenmesini, işlenmesini ve analizini ve veri akışı uygulamalarının geliştirilmesi ve uygulamaya konulmasını destekleyen bir hizmet. Oracle DataFlow ML Bulut Hizmeti ise akış verilerinin ve aynı zamanda toplu verilerin hareketlerini ve dönüşümlerini, büyük verilerin eşleştirilmesi, profillerinin çıkartılması ve zenginleştirilmesi ihtiyaçlarınısunduğu öneriler iledestekliyor.

Oracle NoSQL Veritabanı Bulut Hizmeti de NoSQL uygulamaları için öngörülebilir seviyelerde yüksek performans sağlıyor ve Oracle Büyük Veri SQL Bulut Hizmeti, Hadoop, birden çok NoSQL veritabanı ve Oracle Veritabanı’nda saklanan tüm büyük verilerde hızlı SQL sorguları yapılabilmesine imkan tanıyor.

Oracle Analitik Bulutu, hem bulutta hem de tesis bünyesinde ya da her ikisinde herhangi bir cihazı kullanarak herhangi bir veriyi sorgulayan herkese işletme çapında destek verme özelliğine sahip.

Bu hizmet, Oracle Essbase Bulut Hizmeti’ni de içeriyor. Oracle Essbase, şirketlerin güvenilir olmayan elektronik tablo tabanlı süreçlerini birkaç dakika içinde basitleştirilmiş işbirliğine dayalı modellere dönüştürmelerine imkan sağlayan yeni bir Bulut çözümü... Yeni zengin görselleştirme ve self-servis tespit özellikleriyle Oracle Veri Görselleştirme Bulut Hizmeti, verileri artık akıllı bilgileri otomatik olarak oluşturacak ve işletmeleri daha verimli kılacak şekilde yorumluyor. Satış, pazarlama, insan kaynakları ve finans ile ilgili 40’tan fazla kaynaktan, self-servis veri hazırlama ve kullanıma hazır analitik uygulamalardan akıllı verileri toplayabilen konektörlerler de içeriyor.

 

BLOG

Sorunuz mu var ?

Eğitim, Danışmanlık ve Projeler için bize ulaşabilirsiniz

0 216 629 0143

0 216 629 01 44