0 216 629 0143

 - 0 216 629 01 44

Kariyer yolculuğuna, doğru adım ile başlamak…

page

Bilgi teknolojileri dünyasının en büyük kuruluşlarından Oracle’da kariyer yapmak, bu işe gönül vermiş hemen hemen herkesin hayallerinde yer alıyor. Bir Veritabanı Yöneticisi (Database Administrator-DBA) olarak Oracle’da çalışmak söz konusu ise “Size sıradan bir Veritabanı Yöneticisi gözüyle bakılmaz” demek çok da abartılı sayılmaz. 145 ülkede faaliyet gösteren Oracle, sayısı 120.000’i geçen çalışanı, 400.000’in üzerinde müşterisi ve 24.000 partneri ile dünya çapında dev bir kuruluş. Bilişim teknolojileri alanında kariyer basamaklarını tırmanmak isteyenlerin ise sağlam adımlarla bu yolculuğa çıkmaları için en doğru kuruluşlardan. Oracle, Türkiye’de de her yıl 2.000’in üzerinde iş ilanı yayınlayarak bu alandaki istihdam potansiyelini açıkça ortaya koyuyor. Üstelik partner kuruluşlarında çalışma şansı da olduğu için, alınan eğitimlerin etki alanlarının çok geniş olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Oracle Database Administrator (Oracle DBA), Oracle teknolojilerinin veritabanını yönetecek, bu alanda uzmanlaşmış kişi anlamına geliyor kısaca. Sektörde ayrıcalıklı ve saygın bir konuma sahip olan bu uzmanlar; gittikçe hacmi büyüyen, firmaların en değerli varlıklarından ‘veri’yi yönetmekle sorumlu kişilerdir. Bu anlamda bilgi güvenliğini sağlamak ve performans artırımı için çözümler bulmak da yine bu uzmanların profesyonellik alanlarına giriyor.

Bu noktada kariyerine yeni başlayanlar ve deneyimli olanlar dahil herkes için geçerliliğini koruyan en önemli konulardan biri, alınacak farklı eğitimlerle, kişisel araştırmalar ve merak ile mesleki gelişimi sürekli olarak sağlamak. 

Metod IT Academy’nin profesyonel eğitmen kadrosundan alacağınız eksiksiz eğitim için yerinizi ayırtın!

Oracle Yetkili Eğitim Merkezi olan Metod IT Academy, “Özel Uyarlanmış Oracle Eğitimleri” ile sektöre özel yetiştirilmiş DBA (Database Administrator)’ler kazandırıyor. Uzman eğitmenlerin yetiştirdiği DBA adayları, Oracle alanında kariyer yapmak üzere “Oracle Sistem Yöneticisi” olarak yetişiyor. Verilen Oracle uzmanlık eğitiminde üç aşama yer alıyor:

Söz konusu Oracle Sertifikasyon Eğitim Programı, 12 hafta boyunca toplam 96 saat sürüyor. Metod IT Academy’nin uzman eğitmenlerinin verdiği eğitim, sabah 9.30’da başlayıp akşam 17.30’a kadar devam ediyor. Eğitiminiz sonrası size verilecek olan ve tüm dünyada geçerliliği bulunan üç farklı Oracle Katılım Sertifikası belgeleriyle OCA ve OCP sınavlarına girmeye hak kazanırsınız. 

Üç aşamalı eğitim, üç sertifika

Bu temel üç eğitimin ardından her biri için özel sınavlar düzenleniyor. SQL için seçebileceğiniz iki sınav türü yer alıyor. Bir tanesi standart SQL sınavı. Diğeri ise SQL expert sınavı. Bu sınavı vermeyi tercih edenler Oracle SQL Expert Sertifikası’na da sahip oluyor. İkinci eğitimin sonunda alacağınız sınav ise size OCA, “Oracle Certified Associate” unvanını sağlıyor. Bir adım daha ileriye gitmek istediğinizde yani üçüncü eğitimin sonunda başarıyla vereceğiniz sınav ile kendinize profesyonel bir dünyanın kapılarını sonunda dek açmış oluyor, OCP “Oracle Certified Professional” unvanını alarak dünya çapında Oracle bilginizi belgelemiş oluyorsunuz.

Üç seviyeli bu sertifika programı sonrası Oracle alanında iş bulabilmek için gerekli olan bu sertifika türleri (OCA-Oracle Certified Associate ve OCP-Oracle Certified Professional) ile bir Oracle uzmanı olarak kabul edilirsiniz ve çok sayıda saygın kuruluşta ya da “Oracle Partner” kurumlarında çalışma fırsatı elde edebilirsiniz. 9 Ocak Cumartesi günü başlayacak eğitime kaydınızı yaptırıp kariyer basamaklarını tırmanmaya doğru adım ile başlayın.

BLOG

Sorunuz mu var ?

Eğitim, Danışmanlık ve Projeler için bize ulaşabilirsiniz

0 216 629 0143

0 216 629 01 44