0 216 629 0143

 - 0 216 629 01 44

Devir bulut devri

page

Her geçen gün yaygınlaşıyor, her geçen gün teknolojisi gelişiyor ve sağladığı kolaylıklar artıyor. Büyük ve orta ölçekli kurumlardan daha küçük ölçekte olanlara kadar, kendine gittikçe daha fazla kullanım alanı bulmaya başlatan Bulut Teknolojileri, Oracle ve Microsoft gibi teknoloji devi kurumların en çok önem verdiği hizmet alanlarından biri haline geldi.

Özellikle Oracle, bugün artık kendini bulut hizmeti sağlayan bir kurum olarak tanımlıyor ve bu alanda çok sayıda ürün ve hizmet geliştirmeye devam ediyor. Oracle Cloud, oldukça geniş ve tam entegre genel bulut ortamı olarak hizmet veriyor. Oracle’ın sunduğu Özel Bulut, dahili özel buluta ihtiyaç duyan kurumlar için oldukça uygun. Bugün, şirketlerin bilgi teknolojileri (BT) departmanları, çalıştıkları şirketin hem hızlı hem de uygun maliyetli bulut sağlayıcılar ile çalışmasına önem veriyor. İşte bu noktada BT, günlük teknoloji yönetimi yükünü hafifletmek üzere özel bulut hizmetini önemsiyor.

Günümüzde Oracle Bulutu, dünyada 195’ten fazla ülkedeki müşterilerine yaklaşık 1.000 SaaS (Software as a Service) uygulaması sunuyor. Software as a Service (SaaS) uygulama yazılımları, inovasyon ve hız özelliklerini tam, güvenli ve bağlantılı bir bulut ürün seti içinde sunuyor. Uygulama yazılımlarını kapsayan SaaS dışında yine ihtiyaçlara göre tasarlanan Servis Olarak Platform (PaaS) geliştiricilerin, BT çalışanlarının güvenli bir şekilde yeni nesil uygulama yazılımlarını geliştirmesini, test etmesini ve dağıtmasını sağlıyor.

Oracle, geçtiğimiz aylarda ise artık ayrılmaz bir parçası olan NetSuit ile ilgili bir dizi yenilik de duyurdu. Bu yeniliklerin yanı sıra yapay zeka tabanlı kurumsal uygulamalar da kullanıma sundu. 100’ün üzerinde şirketin kullandığı bulut tabanlı finansal yönetim uygulamaları/ERP, İnsan Kaynakları, Profesyonel Hizmetler Otomasyonu (PSA) ve çoklu kanallı ticaret yazılımlarından oluşan NetSuite’deki; yekpare bulut paketi üzerine inşa edilmiş yeni İK çözümü olan SuitePeople, SuiteSuccess, NetSuite OneWorld bazı yenilikler içeriyor. Özetle bu alandaki gelişmeler durmaksızın hızla devam ediyor.

Oracle’ın Uygulama Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Steve Miranda’nın vurguladığı gibi bugün artık şirketlerin hata yapmak gibi bir lüksü yok ve çok önemli iş süreçlerinde günümüzün en iyi uygulamalarını kullanan şirketler rekabette avantaj elde edip ayakta kalacak. Bu saptamasına ek olarak Oracle’ın Bulut Uygulamaları ile iş süreçlerini kolaylaştırdıklarını, maliyetleri azaltmaya yardımcı olan, kapsamlı ve entegre bir modern iş uygulamaları paketi sunduklarını vurgulayan Steve Miranda, “Bu sayede de her sektörden kuruluşlar, yaptıkları işi dönüştürme çalışmasında Oracle Bulut Uygulamaları’nı her geçen gün daha fazla tercih ediyor.” diyor.

BLOG

Sorunuz mu var ?

Eğitim, Danışmanlık ve Projeler için bize ulaşabilirsiniz

0 216 629 0143

0 216 629 01 44