0 216 629 0143

 - 0 216 629 01 44

DATA INTEGRATOR

page
Günümüz koşullarında, küçük ya da büyük hacimli verinin önem kazanmadığı hiçbir sektör hemen hemen yok gibi. Tüm bunlar kurumların iş yapma biçimlerini temelden değiştirmesine sebep oldu. Şirketler artık zorlu ekonomik koşullarda rekabet edebilmek ve daha iyi performans sergileyebilmek için teknolojiden maksimum düzeyde yararlanmak zorunda. Bunun için de büyük miktarda ve farklı sistemlerde tutulan verilerin çok hızlı bir şekilde iş süreçlerine entegre edilmesi, kullanılır hale getirilmesi kritik önem taşıyor. Oracle Data Integrator, farklı sistemlerde yer alan verilerin yüksek performans ile toplu, gerçek zamanlı, senkronize ve senkronize olmayan modlarda hareketini ve dönüşümünü kolaylaştıran bir sistem sunuyor. Bu sistem kullanıcıların verimliliğini önemli ölçüde artıran yenilikçi, modüler tasarımı; kolay kullanım sunan, tüm büyük veritabanlarına, veriambarı araçlarına, analitik uygulamalara, servis odaklı mimarilere bağlanabilir olma özellikleriyle dikkat çekiyor.

Oracle Data Integrator, yüksek hacimli ve performanslı toplu entegrasyon ve olay bazında gerçekleşen entegrasyon işlemlerinden, SOA kullanan veri servislerine kadar tüm veri entegrasyonu ihtiyaçlarını karşılayan kapsamlı bir veri entegrasyonu platformu olarak, çok sayıda kurumsal veri entegrasyon ihtiyacını karşılayacak özellikler taşıyor.

Data Warehousing ve Business Intelligence 
Oracle Data Integrator, veriambarı ve veri madenciliğinde yüksek hacimli, yüksek performanslı veri yükleme, Çevrimiçi Analitik İşlem (OLAP) küpleri ve analitik uygulamalar çalıştırarak artan yükleri şeffaf bir şekilde ele alıyor, veri bütünlüğünü yönetiyor ve veri sıralamasını analiz ediyor.

Service-Oriented Architecture (SOA) 
Veri entegrasyonu için harici servislerden yararlanan ve SOA altyapısıyla sorunsuz bir şekilde entegre edilebilen veri servisleri ve dönüştürme servislerini devreye alan Oracle Data Integrator, mevcut servis odaklı mimariye yüksek hacimli ve yüksek performanslı veri işlem desteği sunuyor.

Oracle Data Integrator’ün temel özellikleri 
Farklı veri kaynaklarından her türlü dönüştürme ve veri kontrolünü destekleyen Oracle Data Integrator, tablo, küme ve karmaşık hesaplar arasındaki işlemleri kolaylıkla yapabiliyor. Bir yandan verileri işleyen, bir yandan da veri bütünlüğünü kontrol eden bu sistem, entegrasyon altyapısını hızlıca ve kolay bir şekilde tasarlayıp uygulamaya alıyor. Standart Veri Kalitesi ve Opsiyonel Gelişimi Veri Yönetimi sunan Oracle Data Integrator, bağımlılık grafikleri, çapraz referans ve etki analizi raporları dahil olmak üzere güçlü meta veri özellikleri de sunuyor. Bu sistem, tüm veritabanı sistemlerine, ERP’lere ve CRM’lere, B2B sistemlerine, metin dosyalarına, LDAP havuzlarına ve XML veri kaynaklarına erişebilme ve entegre olma özelliğine de sahip.

BLOG

Sorunuz mu var ?

Eğitim, Danışmanlık ve Projeler için bize ulaşabilirsiniz

0 216 629 0143

0 216 629 01 44