0 216 629 0143

 - 0 216 629 01 44

Bulut mu? Artık çok daha kolay

page

Oracle’dan fark yaratan yenilikler... 

“Müşterilerimizin yeniliklerini hızlandırmak, işlerini büyütmelerine destek olmak, iş dönüşümlerini yönetmelerine yardımcı olmak için buluta geçişlerini kolaylaştırmaya kendimizi adadık”. Bu sözler, Oracle’ın Ürün Geliştirmeden Sorumlu Başkanı Thomas Kurian’a ait. Kurian, global şirketlerin bulut teknolojisini benimsemesini kolaylaştıran ve bu alanda bir devrim niteliği taşıyan bir dizi hizmetin duyurusuna yaptıklarını belirterek şunun özellikle altını çiziyor: “Bir dizi yeni Bulut Hizmeti’nin duyurusunu yaptık ve kuruluşlara kendi bulutlarını nerede ve nasıl çalıştırmak istediklerini seçme imkanı tanıyan ilk Genel Bulut Tedarikçisi olduk.”

Oracle’ın duyurduğu bu hizmetler alanında birer ilk olma özelliği taşıyor. Bu yenilikler sayesinde şirketle artık Oracle Bulut Platformu’nu kendi veri merkezlerine kadar getirebilecekler. CIO’lara kurumsal yazılımlarını uygulamaya koyacakları yer konusunda yeni seçenekler sunulurken, kendileri için önem taşıyan uygulamalarını da kendi sistemlerinden buluta kolayca taşıyabilecekler.

İşte hizmete sunulan Oracle Bulut özellikleri:

Altyapı: Oracle’ın ve Oracle harici iş yüklerinin buluta taşınabilirliğini sağlamak amacıyla esnek bilişim, esnek blok depolama, sanal ağ kurulumu, dosya depolama, mesajlaşma ve kimlik yönetimi fonksiyonlarını sunuyor.

- Veri Yönetimi: Müşterilerin buluttaki veri altyapısını Oracle Veritabanı Bulutu ile birlikte yönetebilmek için bir numaralı veritabanlarını kullanmalarına imkan tanıyor.

- Uygulama Geliştirme: Oracle Java Bulutu’nu kullanarak bulutta Java uygulamalarını geliştirmeye ve uygulamaya koymaya imkan veriyor.

- Kurumsal Entegrasyon: Oracle Entegrasyon Bulut Hizmeti’ni kullanarak kuruluşların kendi bünyelerindeki uygulamaları bulut uygulamalarla ve bulut uygulamaları da diğer bulut uygulamalarla entegre etmelerini basitleştiriyor.

- Yönetim: İş yüklerini kuruluş bünyesinde ve Oracle Bulut’ta sorunsuz bir şekilde yönetebilme deneyimini bir bütün haline getiriyor. 70 milyondan fazla kullanıcıyı ve her gün gerçekleştirilen 34 milyardan fazla işlemi destekleyen Oracle Bulut, bugün dünyanın dört bir yanındaki 19 veri merkezinde çalışıyor.

BLOG

Sorunuz mu var ?

Eğitim, Danışmanlık ve Projeler için bize ulaşabilirsiniz

0 216 629 0143

0 216 629 01 44