0 216 629 0143

 - 0 216 629 01 44

Bulut Bilişim, şirketler için kaçınılmaz değişimler sunuyor

page

Bugün hemen hemen tüm ölçeklerdeki firmaların bulut bilişimi kullanması neredeyse kaçınılmaz bir durum aldı. Oracle’ın bulut tabanlı çözümleri satış, pazarlama ve müşteri hizmetlerinden kaynak planlaması ve insan kaynaklarına kadar çok sayıda önemli iş süreçlerini kapsıyor. Bu noktada önemli olan konu, her kurumun ihtiyaçlarını doğru analiz edip buna göre çözümler belirlemesi. Maksimum verimlilik elde etmek için de doğru bilgi teknolojileri (BT) altyapısının seçilmesi kritik önemde. Bu konuda da şirketlere kurumsal hizmetler sunan Oracle, ihtiyaca özel çözümler geliştiriyor. Örneğin, başlangıçta bir yatırım gerektirmeyen Oracle Infrastucture-as-a Service, aylık bedel karşılığında donanım desteği sunuyor. Bu şekilde kurum içi bilgi teknolojiler ile aynı güvenlik ve denetim hizmeti elde edilirken, talebe göre kapasitenin sunduğu esnek yapıdan yararlanma imkanına da sahip olunuyor. Yani ihtiyaç kadar kullanım ve kullanım kadar ödeme; daha çok kapasiteye ihtiyaç olması halinde ise kapasite artırımı opsiyonları sayesinde, kurumun dönemsel ihtiyaçlarına göre esneklikler, efektif ve maksimum verimlilik elde edilen sonuçları beraberinde getiriyor. 

Aynı şekilde Oracle-Platform-as-a-Service, uygulama geliştiricilerin, kurum içindeki birbirinden bağımsız teknolojilere göre çok daha hızlı ve düşük maliyetli uygulamalar geliştirmelerine fırsat veriyor. Oracle diğer yandan dünyanın en popüler veri tabanı olan Oracle Database 12c’ye bulut tabanlı hizmet olarak erişim imkanı da sağlıyor. Bu altyapıya sahip kurumlar, yapılandırmayı belirleyerek bir yönetim modeli seçebiliyor ve her şeyi çalışır ve hazır duruma getirebiliyor.

Finansal yönetim, insan sermayesi yönetimi, tedarik zinciri yönetimi, üretim yönetimi, kurumsal varlık yönetimi, proje yönetimi, müşteri ilişkileri yönetimi gibi çözümler içeren Oracle E-Business ile şirketler, performansını en üst düzeye çıkarırken global iş platformlarına uyumlu süreç yönetimleriyle iş takiplerini yapma imkanına kavuşuyorlar.

 

Teknoloji gurularının iş dünyasının geleceğini bulutta gördüğü her fırsatta dile getiriliyor. Bu anlamda her geçen gün giderek daha da önem kazanan bulut bilişimle ilgili Oracle CEO’su Mark Hurd, “Yazılım geliştirme/test çalışmalarının yüzde yüzü bulut sisteminde yürütülecek.” diyerek konunun önemine vurgu yapıyor. Tüm kurumsal verilerin sanal olarak bulut sisteminde depolanacağını söyleyen Hurd ayrıca diyor ki “Bugün bulut sisteminde, geleneksel depolama sistemlerinden daha fazla veri var”. Kurumsal bulut sisteminin en güvenli BT ortamı olacağını da belirten Hurd ayrıca “Tam donanımlı, tamamen güvenli ve tamamen şifrelenmiş durumdayız; işte bulut bu” diyerek konunun güvenlik boyutuna da vurgu yapıyor.

BLOG

Sorunuz mu var ?

Eğitim, Danışmanlık ve Projeler için bize ulaşabilirsiniz

0 216 629 0143

0 216 629 01 44