0 216 629 0143

 - 0 216 629 01 44

Bilişim’de uzmanlık için; Microsoft Sertifikasyonları

page

Microsoft son zamanlarda,pek çok ürününde gerçekleştirdiği yeniliklerle karşımıza çıktı.  Microsoft’un sertifikasyonları da bu yenilenme, değişim akımına ayak uydurdu ve yeniden yapılandırıldı. Bu yeni yapıda sertifikasyonlar, konularına göre beş gruba ayrılıyor.

Sunucu: Windows Server, Exchange Server, Skype for Business, Sharepoint, Microsoft Azure. Bu alanda alınabilecek sertifikasyon düzeyleri ise MTA Technology Associate, MCSA Solutions Associate, MCSE Solutions Expert şeklinde.

Masaüstü: Windows, Cihazlar.Bu alanda alınabilecek sertifikasyon düzeyleri şöyle; MTA Technology Associate, MCSA Solutions Associate, MCSE Solution Expert.

Uygulamalar: Office, Office 365, Microsoft Dynamics. Sertifikasyon düzeylerine baktığımızda; MOS Office Specialist ve MCSA Solutions Associate olarak karşımıza çıkıyor.

Veritabanı: SQL Server konusunda alınacak sertifikasyon düzeyleri; MTA Technology Associate, MCSA Solutions Associate, MCSE Solutions Expert.

Yazılım Geliştirici: Visual Studio, Sharepoint Uygulamaları, Microsoft Azure. MTA Technology Associate ve MCSD Solutions Developer sertifikasyon düzeylerinde yazılım geliştirici programından sertifika almak mümkün.

Peki bilgi teknolojileri bilginizi Microsoft Sertifikasyonları ile belgelemek, bu eğitimleri alarak mesleki derinliğinizi artırmak neden mümkün, ona bakalım: Öncelikle Microsoft Certification Program Satisfaction Study (Nisan 2012) araştırmasına göre işe alım süreçlerinde yöneticilerin %91’i Microsoft sertifikasyonlarını bir değerlendirme kriteri olarak görüyor. CompTIA, Employer Perceptions of IT Training and Certification (Ocak 2011) araştırmasına bakıldığındaysa işe alım sürecinde yöneticilerin%86’sının bilgi teknolojileri sertifikasyonlarını öncelikli olarak değerlendirme kriteri olarak benimsediği görülüyor. Yine aynı araştırmada, her 10 İnsan Kaynakları yöneticisinden 8’inin başvurularında sertifikalarının da değerlendirildiği bilgisi paylaşılıyor.

Özetle, Eğer BT sektöründe çalışıyorsanız ya da firmanızın teknik ekibindeyseniz veya kariyerinize bilgi teknolojileri alanında yön vermeyi planlıyorsanız, Microsoft teknolojileriyle ilgili “Uzmanlığınızı göstermenin en doğru ve etkili yolu Microsoft Sertifikasyonları” demek hiç de abartılı bir saptama olmayacaktır. Bu sertifikasyonlar için Metod IT Academy gibi bilgi teknolojileri alanında deneyimli ve profesyonel danışmanlık ve eğitim hizmeti veren kurumlar ile çalışmak ise oldukça önemli. Microsoft Yetkili Eğitim Merkezi olan Metod IT Academy’den eğitimler ve programlar için bilgi alarak bilişim teknolojileri alanında uzmanlığınızı derinleştirebilir ve Microsoft ürünlerindeki yenilikleri öğrenmek üzere iletişime geçebilirsiniz.http://www.metod.com.tr/home/iletisim

 

 

BLOG

Sorunuz mu var ?

Eğitim, Danışmanlık ve Projeler için bize ulaşabilirsiniz

0 216 629 0143

0 216 629 01 44