0 216 629 0143

 - 0 216 629 01 44

AKILLI VERİ YÖNETİMİ İLE TANIŞMA ZAMANI

page

2 Mayıs haftası Cem Zorba ile Exadata Database Machine Administration Workshop Ed 3 

Exadata Database Machine Yönetimi Workshop Ed 3 sizi Oracle Exadata Database Machine ile tanıştırıyor. Exadata Storage Server’ın benzersiz özelliklerinin üzerinde durulacak olan bu eğitimde, çok sayıda Exadata Database Machine özelliği ve yapılandırmaları hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Exdata ile veri yönetimi

Bugün veri yönetmek şirketler için çok önemli hale geldi. Orta ve büyük ölçekli kurumlar geçmişe dönük verilerini analiz edip buradan elde ettikleri sonuçlara göre pazarlama, üretim, tedarikçi ilişkileri, müşteri yönetimi gibi pek çok kritik süreci planlıyor. Verilerin oluşturduğu istatistiksel raporlara, geriye dönük analizlere ulaşmaktan çok; bunlara ne kadar sürede ulaşıldığı artık önem taşıyor. Bu hızı da sağlayan teknolojiler arasında en yaygın ve tercih edilir olanı Oracle Exadata.

Exadata Database Machine ve Exadata Storage Machine olmak üzere iki temel bileşen Exadata’yı meydana getiriyor. Oracle’ın geliştirdiği özel bir depolama teknolojisi olan Exadata Depolama Makinesi (Exadata Storage Machine), “smart scan” (akıllı tarama) temel mantığını kullanarak çalışıyor. Çalışmayı kolaylaştıran ve zaman kazandıran en önemli özelliklerden “smart scan”, veri tabanının çalıştırdığı bir sorguyu takiben, depolama indeksleri sayesinde verinin hangi depolama alanında bulunduğunun bilinmesini ve buna hızla ulaşılmasını mümkün kılıyor.

Exadata Database Machine Administration Workshop Ed 3 ile neler öğreneceksiniz?

Size yararı ne olur?

Bu eğitimde size gösterilecek en iyi uygulamaları anlayarak, hayata geçirerek, uygulayarak öğrenirsiniz ve Exadata Database Machine verimliliğini ve etkinliğini en üst düzeye çıkararak maksimum yarar ve verimlilik sağlayabilirsiniz.

BLOG

Sorunuz mu var ?

Eğitim, Danışmanlık ve Projeler için bize ulaşabilirsiniz

0 216 629 0143

0 216 629 01 44